
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 1.5 pF |
| Length | 1.6 mm |
| Width | 1.2 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 5 |
| Height | 0 m |
| Packaging | Reel |
| Depth | 1.3 mm |
| Thickness | 0.55 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Unidirectional |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Contact Plating | Gold |
| Interface | Ethernet, LVDS, USB |
| Working Voltage | 5.5 V |
| Operating Supply Voltage | 5.5 V |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 week ago) |
| Peak Pulse Current | 10 A |
| Number of Channels | 2 |
| Breakdown Voltage | 11 V |
| Element Configuration | Dual |
| Direction(Counting Sequence) | Unidirectional |
| Min Breakdown Voltage | 11 V |
| Reverse Standoff Voltage | 5.5 V |
| Clamping Voltage | 100 V |
| Peak Pulse Power | - |
| Power Line Protection | Yes |
| Number of Bidirectional Channels | 2 |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 1 week ago) |
| Voltage ESD Contact | 8 kV |
| Voltage ESD Air Gap | 15 kV |
| Diode Capacitance | 1.5 pF |
Stock: 27
Distributors
pcbx
Unit Price$0.54422
Ext.Price$0.54422
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.54422 | $0.54422 |
| 10 | $0.43046 | $4.30460 |
| 25 | $0.39187 | $9.79675 |
| 50 | $0.35674 | $17.83700 |
| 100 | $0.32476 | $32.47600 |
| 300 | $0.31144 | $93.43200 |
| 500 | $0.29866 | $149.33000 |
| 1000 | $0.28188 | $281.88000 |
